خانه آموزش آموزش نحوه ثبت نام ایران خودرو و خرید اینترنتی محصولات ایران خودرو

آموزش نحوه ثبت نام ایران خودرو و خرید اینترنتی محصولات ایران خودرو

آموزش نحوه ثبت نام ایران خودرو و خرید اینترنتی محصولات ایران خودرو

خیلی از افراد هستند که هنگام ثبت نام و خرید اینترنتی محصولات ایران خودرو اشنایی کاملی با ندارند و به دلیل  نا آشنا بودن با اصطلاحات خرید اینترنتی اتومبیل گاهی گیج میشوند. شما نیز اگر قصد ثبت نام در ایران خودرو را دارید و اطلاعات زیادی در این مورد ندارید ما قصد داریم توضیحاتی مبنی بر نحوه ی ثبت نام و خرید محصولات را در اختیارتان بگذاریم.

يكي از روش‌هـای مرسوم كه اخيرا مورد توجه قرار گرفته اسـت روش ثبت نام اينترنتي اسـت كه  از این روش افراد اقدام به ثبت نام و خرید خودرو میکنند. برای این کار لازم است بـه درگاه اينترنتي شركت خودروسازي موردنظر نسبت بـه ثبت‌نام و خريد ماشین اقدام کنند.

در روش اينترنتي، هر فرد با كد ملي خود فقط مي‌تواند هر شش ماه يك بار، يك دستگاه ماشین ثبت نام كند. اين کار برای جلوگیری از واسطه گری خودروهای مذکور فاقد امکان صلح و انتقال به غیر است.

با کلیک روی لینک زیر می توانید به سایت ایرانخودرو مراجعه نمایید.

ایران خودرو

آموزش نحوه ثبت نام ایران خودرو و خرید اینترنتی محصولات ایران خودرو

هنگام ثبت نام اینترنتی و خرید محصولات ایران خودرو به نکات زیر توجه داشته باشید:

ثبت نام خود را در همان ابتدا که سایت باز میشود انجام دهید. درگاه‌هـای فروش با اعلام قبلی در ساعات و زمان‌هـای مشخص باز میشود و کسانی کـه در ثانیه‌هـای اولیه وارد درگاه شوند، شانس موفقیت بالاتری دارند.

بخشنامه هایی که موعد تحویل خودرو زودتر است طرفداران بیشتری دارد به همین دلیل صف آنها طولانی تر است. اگر شما عجله ای ندارید بخشنامه‌هـای با موعد تحویل دیرتر را انتخاب کنید. این امر شانس موفقیت شـما را بالا میبرد.

برای ثبت نام بهتر است از کامپیوتر استفاده کنید و سعی کنید حتما از اینترنت پر سرعت استفاده نمایید تا زودتر موفق به ثبت نام شوید.

برای ثبت نام نیاز به کارت بانکی معتبر با رمز دوم است.  کارت شناسایی برای پر کردن فرم و مشخصات و همچنین ادرس از دیگر مواردی است که هنگام ثبت نام نیاز است.

این مدارک را از قبل آماده کنید تا سرعت عمل شما برای ثبت نام بالا برود.

اگر صفحه ی خرید باز نمیشود و دکمه ی خرید نمایان نیست استفاده از بازنشانی(Refresh) می تواند بسیار تاثیرگذار باشد. برای این منظور از کلید F5 استفاده کنید.

زمانی که سیستم پیغام صبر و انتظار به شما میدهد از اقدام به خروج از صفحه امتناع کنید.

زمانی که ثبت نامتان با موفقیت به پایان رسید از صفحه ی نهایی یک پرینت بگیرید و  تا زمان تحویل خودرو نزد خود نگهدارید.

در ادامه درمورد اصطلاحاتی که در خریدو فروش به کار میرود توضیحات مختصری میدهیم تا با آنها آشنا شوید.

پيش فروش

نوعی از فروش است که در یک یا چند مرحله انجام میشود و بـه مبلغ وديعه مشتري، سود مشاركت و تخفيفات احتمالي تعلق مي‌گيرد. پیش فروش به دوع عادی و قطعی است که در عادی قیمت نهایی اتومبیل قید نمیشد و در زمان ارسال دعوتنامه اعلام میشود تا نسبت به مابه التفاوت قیمت اتومبیل و مبلغی که از ثبل واریز کرده است اقدام کند.(به مبلغی که از قبل پرداخت کرده است سود تعلق میگیرد)

اما در نوع پیش فروش قطعی قیمت اتومبیل در عقد قرارداد نوشته میشود و حتی اگر در زمان تحویل خودرو قیمت تغییر کند طبق آنچه که در قرارداد نوشته شده پرداخت میشود.

آموزش نحوه ثبت نام ایران خودرو و خرید اینترنتی محصولات ایران خودرو

فروش قطعی

نوعي از فروش اسـت كه در آن قيمت اتومبیل بـه صورت كامل در زمان عقدقرارداد از طرف شركت تعيين شده و از مشتري دريافت مي‌شود. این قیمت با احتساب سود و تخفیفات در نظر گرفته میشود. و زمان تحويل آن در بخش نامه تعيين میشود.

فروش فوری

نوعی از فروش از که در مدت 20 الی 30 روز افراد میتوانند در نمایندگی یا وب سایت شرکت خودروساز ثبت نام کنند و در زمان مشخص شده در بخش نامه خودروی خود را بدون هیچ گونه سود وديعه و انصرافي تحویل بگیرند.

فروش اعتباري يا چكي

نوعی از فروش است که در ان مشتری بخشی از مبلغ را بصورت نقدی و بخش دیگر آن را با یک یا چند چک پرداخت میکند. در فروش نقد و اقساط  نمایندگی باید به مواردی توجه کند از قبیل:

مخدوش نبودن چك‌ ها

صدور چكها در وجه شركت خودروساز

تاريخ و وجه چك‌ ها

گواهي امضا محضري مشتري

پرينت حساب متصل بـه چک ها

امضا چك‌ها توسط مشتري و ضامن ها

دعوتنامه

دعوتنامه بـه مدركي میگویند كه در آن شرايط تكميلي قرارداد « وجه و يا تبديلات و…» بـه مشتري اعلام شده و بر اساس آن مشتري براي دريافت ماشین باید اقدام کند. در آن میزان مابه التفاوت نوشته میشود و حتی به مشتری پیشنهاداتی مانند اینکه میتواند خودروی خود را تغییر دهد و تبدیل آن شرایط نقد و اقساط داده میشود.

صلح نامه

صلح نامه یا انتقال تعهد به معنای واگذاری یک قرارداد یا ثبت نام به شخص دیگر است. بدون هیچ گونه هزینه و پرداخت وجهی. در آن قرارداد، از مشتري صاحب قرارداد بـه مشتري ديگر، با همان شرايط انتقال میيابد.

شرايط صلح نامه

در انجام صلح نامه باید طرفین انتقال دهنده و گیرنده به همراه یک شاهد حضور داشته باشند.

فرم تقاضای خريد اتومبیل «قرارداد» از شخص انتقال دهنده دريافت میشود و فرم انتقال تعهد توسط نمايندگي تكميل و از دو طرف امضا و اثر انگشت گرفته میشود همچنین گواهي امضای محضري انتقال‌دهنده حتماً بايد در پرونده پیوست شود.

 

برای آشنایی با روش های ثبت نام سریع ایرانخودرو کلیک نمایید.

 

[تعداد: 10    میانگین: 2.7/5]
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آموزش

یک دیدگاه

  1. farzinjam222

    ژانویه 21, 2020 در 7:07 ب.ظ

    درود ومهر خدمت شما
    موقع باز شدن سایت وقتی رو سفارش کلیک میکنم کد کپچا نمیاد برام

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

بررسی کنید

آموزش زمان بندی استفاده از اینستاگرام

آموزش زمان بندی استفاده از اینستاگرام برای افراد مختلف به خصوص والدین بسیار قابل اهمیت میب…