خانه آموزش آموزش نحوه خرید و فروش حواله ایران خودرو و سایپا

آموزش نحوه خرید و فروش حواله ایران خودرو و سایپا

خرید و فروش حواله خودرو ایران خودرو سایپا

تا همین چند سال پیش به سادگی به مراجعه به نمایندگی شرکت های ایرانخودرو یا سایپا و یا از طریق ثبت نام اینترنتی بدون محدودیت می شد که هر خودرویی را که مد نظر داشتید بخرید همچنین خرید و فروش حواله ایران خودرو و سایپا به راحتی همراه با صلح انجام میشد ولی متاسفانه با افزایش قیمت دلار همچنین کاهش تولیدات ایرانخودرو و سایپا تقاضا برای خرید خودرو افزایش یافت و به طوریکه برای خرید پیش فروش حواله خودرو به صورت یکساله یا حتی دو ساله باید در قرعه کشی شرکت کرد.

به هر حال در وضعیت موجود فعلی خیلی ها در پی فروش یا خرید حواله خودرو هستند به علل مختلفی از قبیل برنده نشدن در قرعه کشی، عدم ذاشتن شرایط شرکت در قرعه کشی و کمبود پول می باشد.

می خواهم حواله خودرو بخرم یا بفروشم:

خرید و فروش حواله سایپا یا ایرانخودرو دارای شرایط خاصی می باشد لطفا ابتدا مطلب را تا انتها بخوانید و سپس برای خرید یا فروش حواله به پیج اینستاگرام زیر مراجعه نمایید.

پیج اینستاگرام حواله خودرو

نحوه خرید و فروش حواله های قابل صلح:

خرید و فروش این نوع حواله ها بسیار آسان و مطمئن است و به این صورت می باشد که با مراجعه دوطرف خریدار و فروشنده حواله خودرو به نمایندگی مورد نظر عملیات انتقال مالکیت را انجام میدهند و تمام.

نحوه خرید و فروش حواله های فاقد صلح نامه:

این نوع حواله ها به دلیل اینکه قابل انتقال نیستند شرایط حساسی دارند و باید خیلی مراقب بود زیرا سند خودرو به نام فروشنده می شود و تا مدتی به نام وی باقی می ماند پس نکته اساسی و مهم نوشتن قرارداد و دریافت ضمانتی معتبر از وی می باشد. باید به درستی قرارداد تنظیم شود تا مشکلات احتمالی مرتفع شود در  زیر یک نمونه از قرارداد خرید و فروش امتیاز برنده شدن در قرعه کشی یا حواله آورده شده است و شما می توانید متناسب با آن قرارداد خود را تنظیم نمایید.

نمونه قرارداد:

بسمه تعالی

تعهد دهنده :

تعهد گیرنده:

موضوع قرارداد فروش حواله و تبیین مالکیت خودرو………………………………………………………. ثبت نام شده با ردیف قرارداد/کدپیگیری قرعه کشی………………………… نزد شرکت ایران خودرو به نام…………………………. که از این پس خودرو ثبت نامی نامیده می شود.

متن قرارداد:

به موجب این قرارداد تمامی حقوق و مالکیت خودرو از این لحظه به تعهد گیرنده تعلق دارد و تعهد گیرنده مالک و تصمیم‌گیرنده تام‌الاختیار در قبال خودرو ثبت نامی خواهد بود تمامی واریزی ها به شرکت ایران خودرو جهت خودرو ثبت نامی توسط تعهد گیرنده انجام خواهد گرفت بدین صورت که به حساب تعهد دهنده واریز و از آنجا به شرکت ایران خودرو پرداخت خواهد شد.

تعهد دهنده به هیچ وجه حق فسخ قرارداد با شرکت ایران خودرو را نخواهد داشت و اگر اقدام به فسخ قرارداد خودرو ثبت نامی نمایند باید به تعهد گیرنده به قیمت روز خودرو ثبت نام شده در بازار آزاد خسارت بدهد و رضایت کامل وی را جلب نمایند. همچنین اگر تنظیم صلحنامه آزاد شد تعهد دهنده باید به نام تعهد گیرنده در شرکت ایران‌خودرو انتقال دهد. کلیه هزینه های انتقال سند بر عهده تعهد گیرنده می باشد تعهد گیرنده می‌تواند در هر زمانی اقدام به فروش حواله یا خود خودرو ثبت نامی نماید و تعهد دهنده موظف است در جهت هر تصمیمی که تعهد گیرنده در قبال خودرو اخذ می نمایند اعم از حضور در دفترخانه جهت امضاء انتقال قطعی مالکیت خودرو و غیره همکاری لازم را داشته باشد. ضمنا تعهد دهنده در قبال استفاده از امتیاز جهت ثبت نام خودرو و زحماتی که متحمل می شود مبلغ…………..را  از تعهد گیرنده دریافت نموده است.همچنین تعهد دهنده بابت ضمانت اجرای این قرارداد چک/سفته به شماره ………………….. به مبلغ حداکثر قیمت روز خودرو در بازار آزاد نزد تعهد گیرنده قرار داده است.تمامی موارد ذکر شده در قرارداد توسط وارث تعهد دهنده نیز لازم الاجراست.

 

تعهد دهنده                             تعهد گیرنده                                    شاهدین

دانلود پی دی اف قرارداد

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

من با این شرایط موافق هستم .

بررسی کنید

جرعت حقیقت بازی جذاب و پر هیجان | معرفی دانلود و آموزش بازی

سلام به شما همراهان عزیز و همیشگی سایت هات لرن. امروز در خدمت شما هستیم با معرفی بازی محبو…