خانه آموزش آموزش نحوه احراز سکونت اینترنتی در سامانه سخا بدون مراجعه حضوری

آموزش نحوه احراز سکونت اینترنتی در سامانه سخا بدون مراجعه حضوری

آموزش نحوه احراز سکونت اینترنتی الکترونیکی سامانه سخا

با افزایش تقاضا برای خودروهای صفر و اختلاف قیمت شدید میان قیمت بازار خودرو و قیمت کارخانه دو شرکت خودروسازی ایران خودرو و سایپا فرایند ثبت نام از ثبت نام عادی به شرکت در قرعه کشی و برنده شدن تغییر یافت به گونه ای که فقط به کسانی که تا کنون پلاک فعالی نداشتند تعلق می گیرند برای درخواست بلاک احتیاج به از سکونت می‌باشد که در ابتدا این کار از طریق دفاتر تعویض پلاک انجام می‌شد و بعداً نمایندگی خودروساز ها این فرایند را انجام می دادند ولی به دلیل ایجاد مشکلات مربوط به نحوه اخذ مدارک احراز سکونت مشتریان توسط نمایندگی ها نیروی انتظامی کشور سامانه اینترنتی الکترونیکی را راه اندازی کرد که احتیاجی به مراجعه حضوری برای این کار نباشد و نحوه احراز سکونت اینترنتی انجام گیرد.

چرا احراز سکونت اینترنتی

به دلیل مشکلات زیادی که در دریافت مدارک احراز سکونت زمان بر بودن این فرآیند به وجود می‌آمد این مشکل توسط پلیس نیروی انتظامی کشور با ایجاد سامانه اینترنتی حل شد.

چگونه احراز سکونت اینترنتی انجام دهیم؟

در ابتدا باید به سایت سامانه سخا به نشانی اینترنتی زیر مراجعه نماییم.

https://sakha.epolice.ir/

پس از مراجعه به سامانه بر روی دکمه ثبت نام کلیک نمایید.

اگر قصد فروش حواله خودرو خود را دارید نیز می توانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید.

سپس کدملی خود را وارد نمایید و اطلاعات خواسته شده را پر نمایید یک کد برای شما پیامک می شود که باید آن را در جای مربوطه وارد نمایید مطابق شکل زیر در آخر گزینه ثبت نام را بزنید.

سپس با کدملی و رمز عبوری که ایجاد کرده اید وارد سایت شوید.

بعد از واردشدن به سایت اطلاعات فردی خود را خواهید دید که باید آنها را در صورت مغایرت با واقعیت از طریق لینک قرارداده شده تغییر دهید.

اطلاعات آدرس

  • عدم نمایش اطلاعات آدرس: اطلاعات آدرس شما در سامانه وجود ندارد و می بایست از طریق لینک قرار داده شده برای ویرایش آدرس اقدام به وارد کردن اطلاعات آدرس نمایید.
  • نمایش آدرس با رنگ سیز: اطلاعات آدرس شما به منظور دریافت کلیه خدمات مورد تایید می باشد
  • نمایش آدرس با رنگ زرد: آدرس شما در حال بررسی است. در این حالت امکان ویرایش و استعلام وضعیت آدرس وجود ندارد و می بایست تا اتمام عملیات بررسی آدرس منتظر بمانید عملیات بررسی پس از چند دقیقه انجام خواهد شد).
  • نمایش آدرس با رنگ قرمز: آدرس شما به منظور دریافت خدمات شماره گذاری وسیله نقلیه مورد تایید نمی باشد و می بایست از طریق فرم ویرایش آدرس اقدام به استعلام وضعیت آدرس”، “احراز آدرس از طریق پست” یا “ویرایش” آدرس نمایید.

همه اطلاعاتی که لازم است تغییر دهید در سمت راست صفحه و درقسمت اطلاعات فردی می باشد مطابق تصویر زیر

در آخر که اطلاعات آدرس را وارد کردید و آدرس به رنگ سبز در آمد همه چی به صورت تایید شده در می‌آید و دیگر از این مرحله به بعد احتیاج نیست که کاری انجام دهید امیدواریم که این آموزش برای شما مفید بوده باشد لطفاً این آموزش را در اختیار دیگران نیز قرار دهید

مطالب پیشنهادی مفید:

[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بررسی کنید

نصب و دانلود برنامه زنده کردن عکس و تبدیل عکس های قدیمی به فیلم

همه ما در خانه هایمان و یا در آلبوم های قدیمی خود عکس هایی را داریم که با آنها خاطرات بسیا…