Home آموزش ربات تلگرام تبدیل عکس به متن با فناوری OCR 🔍 😍

ربات تلگرام تبدیل عکس به متن با فناوری OCR 🔍 😍

ربات تلگرام تبدیل عکس به متن و نوشته

هر روز شاهد رشد و پیشرفت تکنولوژي و سهولت در انجام کار ها هستیم یکی از کارهای وقت گیر تایپ کردن نوشته هایی که فایل متنی آنها در دسترس نیست یا اینکه به صورت عکس یا نوشته شده روی کاغذ هستند امروزه فناوری جدیدی به نام OCR یا (Optical Character Recognition) شناسایی کاراکتر نوری عرضه شده که این مشکل را رفع میکند و سرعت انجام کارها بسیار بالا میبرد.

OCR او سی ار چیست :

OCR که مخفف عبارت Optical Character Reader است، فناوری است که این امکان را می‌دهد تا صفحات حاوی نوشته و متنی که اسکن کرده‌اید  یا واضح عکس گرفته اید را از فرمت عکس به متن تبدیل کنید. دانشجویان، نویسندگان، مترجم ها و… که مقالات و متن های مختلفی را تصویر میگیرند یا اسکن می‌کنند، به راحتی می‌توانند با تبدیل این فایل‌ها به متن از تایپ مجدد آنها اجتناب کنند.

بعد از اینکه تصویر حاوی متن را اسکن می‌کنیم و میخواهیم با او سی ار متن آن را استخراج کنیم، کامپیوتر پردازشی را بر روی تصویر انجام می‌دهد. اول تصویر را به بخش ها یا پارتیشن‌های جدا از هم قسمت بندی می‌کند. سپس با استفاده از الگوریتم های پردازش تصویر و عکس و با هوش مصنوعی حروف داخل عکس را از درون متن استخراج می‌کند. اما ممکن است متن شما هنگام عکسبرداری انحراف زاویه داشته باشد. پس کامپیوتر عکس را چند درجه می‌چرخاند و دوباره پردازش را بر روی آن انجام می‌دهد و نتیجه را به دست می‌آورد. البته در بیشتر موارد کار به همین آسانی که گفتیم  نیست و بسیاری عملیات پیچیده تر دیگر باید روی تصویر انجام شود تا متن به درستی استخراج شود.

ربات تلگرام چیست :

ربات تلگرام، اکانتی یا حساب کاربری ای در تلگرام است که به جای انسان، یک نرم‌افزار پشت آن هست و بر مبنای پیام هایی که به او ارسال می‌کنید، پاسخ‌هایی را می‌دهد. روبات‌های تلگرام، روبات هایی هستند که برخی خدمات را به صورت خودکار برای مخاطب در جواب درخواست ارسالی وی  فراهم می‌کنند. ربات‌های تلگرام، پسوند bot انتهای نام اکانتشان دارند.

معرفی ربات تلگرام تبدیل عکس به متن با فناوری OCR:

ربات تلگرامی  Image To Text Telegram Robot یک روبات ساده و کارامد است که با آسانی تنها با ارسال عکس و تصویر با فرمت های png, jpg, jpeg, jfif به آن در پاسخ برای شما متن استخراج شده از ان عکس را میفرستد.

برای استفاده از این ربات ابتدا در قسمت سرچ تلگرام گزینه Image To Text را نوشته و منتظر بمانید تلگرام جستجو را انجام دهد سپس از میان گزینه های موجود گزینه (Image To Text (OCR را انتخاب نمایید و با وارد شدن در آن گزینه شروع یا Start را بزنید. کار تمام شده و می توانید عکس های خود را برای رباط ارسال نمایید و در جواب متن استخراج شده را در یافت نمایید.

همچنید با کلیک روی لینک زیر مستقیما به صفحه مربوط به ربات در تلگرام میروید.

ورود به ربات

 

مقالات مرتبط :

 

[تعداد: 3    میانگین: 4/5]
Load More Related Articles
Load More In آموزش

2 Comments

  1. […] ربات تبدیل عکس به متن با دقت بالا […]

    Reply

  2. […] ربات تلگرام تبدیل عکس به متن […]

    Reply

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Check Also

دومین مرحله فروش فوق العاده و پیش فروش ایران خودرو در سایت سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام شد

یک ماه پس از انجام مرحله اول فروش خودرو توسط سامانه یکپارچه تخصیص خودرو دومین مرحله فروش ف…