Home دسته‌بندی نشده پیام رسان تلگرام یا واتساپ ، بهترین و کارامد ترین ابزار انتقال پیام برای کاربران ایرانی کدام است؟

پیام رسان تلگرام یا واتساپ ، بهترین و کارامد ترین ابزار انتقال پیام برای کاربران ایرانی کدام است؟


یکی از مهمترین دغدغه ها کاربران مجازیه ایران پی بردن به این موضوع است که پیام رسان تلگرام یا واتساپ برای آنها کاربرد بیشتری دارد.
در این پست ما تمام تلاش خود را کرده ایم که بهترین ابزار انتقال پیام را برای شما شناسایی کنیم.
تا شما بتوانید خود به این موضوع پی ببرید که پیامرسان تلگرام یا واتساپ بهتر است.

بهترین روش برای فهمیدن سوال تلگرام یا واتساپ بهتر است چیست؟

اول از همه باید اطلاعانی در مورد دو برنامه به شما بدهم تا خود شما پاسخ سوال تلگرام یا واتساپ را پیدا کنید. چون تنها با فهمیدن برتری های هر کدام نسبت به دیگری شما می توانید تصمیم به استفاده از تلگرام یا واتساپ بگیرید.

 • هر دو این برنامه ها جز شبکه های اجتماعی یا همان پیامرسان ها هستند. تلگرام یا واتساپ را تقریبا می توان برترین ابزار های انتقال پیام دانست.

ابتدا برتری های واتساپ

 • واتساپ جز معدود اپلیکشن هایی می باشد که تعداد کاربران آن مرز یک میلیارد نفر را رد کرده اند. که این خود به معنای راضی بودن کاربران از این اپلیکیشن می باشد.
 • در تلگرام یا واتساپ امکان برقراری تماس صوتی وجود دارد. ولی قابلیت ایجاد تماس تصویری فقط در واتساپ وجود دارد. که این خود یک برتری مهم محسوب می شود.
تماس تصویری در واتساپ
 • یکی دیگه از قابلیت های خوب واتساپ نوشتن وضعیت خود ( یا استوری Status ) است. که به وسیله ی آن کاربر می تواند همانند اینستا گرام و فیسبوک حال خود را با دیگران به اشتراک بگذارد.
قابلیت قرار دادن استوری
 • از دیگر قابلیت های واتساپ که تلگرام از آن فاقد است قابلیت انتخاب فونت برای تغییر حالت متن است. که اینکار در تلگرام ممکن نمیباشد
 • واتساپ همچنین به دلیل داشتن رابط کاربریه مناسب این امکان را به کاربر می دهد که سریعتر به پروفایل گزینه های تماس و… دسترسی داشته باشد.

برتری های تگرام از واتساپ

 • یکی از دغدغه های امروزی تقریبا تمام کاربران تلگرام یا واتساپ یا هر شبکه اجتماعی دیگری محافظت از اطلاعات شخصی و داده های رد و بدل شده می باشد. خوشبختانه تلگرام بر خلاف واتساپ در مورد این مشکل اندیشیده است و راه حل مناسبی نیز پیدا کرده است. یعنی همان قسمت گفت و گو ی مخفیانه یا Secret chat. سکرت چت سه ویژگی مهم دارد. یکی زمان زنده ماندن پیام است که از یک ثانیه تا یک هفته متغییر است. دو عدم امکان فروارد کردن پیام ها است. و سوم که مهمترین قابلیت است عدم امکان گرفتن اسکرین شات از چت ها ست. همه ی این ها سبب بالا رفتن امنیت حریم خصوصی می شود.
قالیت گفت گوی محرمانه
 • بررسی تلگرام با واتساپ نشان داده است. که امکان تغییر شماره در تلگرام خیلی راحت تر از واتساپ می باشد. در تلگرام راحت تر می توان بر روی شماره مانور داد یا شماره را جابه جا کرد. برای اینکار کافی است به تنظیمات رفته و روی گزینه ای که شماره را نشان میدهد ضربه بزنید.و شماره خود را جابجا کنید.
 • مقایسه ی تلگرام و واتساپ نشان میدهد. که کاربرانی که حین گفت و گو از چند زبان مختلف استفاده میکنند.
  باید پیام رسان تلگرام را انتخاب کنند. زیرا که زبان تلگرام و گوشی می توانند باهم متفاوت باشند. ولی واتساپ این قابلیت را ندارد . با رفتن به منوی تنظیمات برنامه و بعد از ان انتخاب کردن Language،میتونید زبان مورد نظر خود را از بین زبان هایی که وجود داره انتخاب کنید.

تفاوت های جزئی دیگر در واتساپ و تلگرام

 • هرچه اندازه متن بزرگ تر باشد به مراتب نوشتهپخاناتر خواهد بود. با اینکه هردو اپلیکیشن قابلیت بزرگ کردن متن را دارند. اما در تلگرام شما بیشتر میتوانید متن را بزرگ تر کنید.
 • برنامه نویسا علاقه بیشتری به تلگرام دارند. زیرا که از طریق ساخت رباط تلگرامی میتوانند ار قابلیت های بیشتری استفاده کنند.
 • چه تلگرام یا واتساپ هردو قابلیت ایجاد گروه را دارند. ولی در تلگرام تا سقف ۵۰۰۰ نفر میتوانند وارد سوپر گروه شوند. که این عدد به ۲۵۶ نفر در واتساپ تقلیل می یابد
 • برای ارسال فایل نیز تلگرام یک پیام رسان بدون رقیب است. به طوری که هر نوع فایل با هر نوع پسوندی را تا سقف ۱.۵ گیگابایت می تواند ارسال کند.

نتیجه گیری و رسیدن به پاسخ تلگرام یا واتساپ.

بزرگ ترین مزیتی که واتساپ نسبت به تلگرام دارد. این است که: دارای جامعه ی بزرگتریست.(که البته در ایران عکس است. تلگرام جامعه بزرگتری دارد). همچنین اگر شما زیاد با این دسته از پیام رسان ها در لبتاپ سر و کار دارید. بهتر است. هردو را نصب داشته باشین.

ولی در آخر به نظرم شما نیز مانند من از هر دو استفاده کنید. وهم تلگرام را داشته باشید هم واتساپ. نه اینکه تلگرام یا واتساپ.

لینک دانلود تلگرام اصلی

لینک دانلود واتساپ

امید وارم این آموزش تونسته باشه به شما کمک کنه موفق پیروز باشید.

[تعداد: 2    میانگین: 3/5]
Load More Related Articles
Load More In دسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Check Also

دومین مرحله فروش فوق العاده و پیش فروش ایران خودرو در سایت سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام شد

یک ماه پس از انجام مرحله اول فروش خودرو توسط سامانه یکپارچه تخصیص خودرو دومین مرحله فروش ف…